OGÓLNE INFORMACJE

KATSPAW - jest programem, który stworzony został do szybkiego i łatwego wyszukiwania informacji związanych ze spawalnictwem jak: informacje o spawanym materiale podstawowym dotyczące składu, własności, sposobów obróbki, istniejących zamienników, zalecanych materiałach dodatkowych do spajania ze sobą lub z innymi materiałami we wszystkich ogólnie stosowanych metodach z opisem i zamiennikami oraz podaniem informacji o sprzęcie na jakim można to spajanie wykonać a także wykonawcach, którzy te prace mogą wykonać, co jest niezbędne w pracy technologów oraz konstruktorów i innych osób związanych ze spawalnictwem w każdej firmie.

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe

Program szczególnie pomocny jest dla osób zajmujących się tworzeniem spawalniczej dokumentacji technicznej (WPS) oraz normowaniem czasu i ilości materiałów potrzebnych do prac spawalniczych, ponieważ pozwala dobrać materiały dodatkowe do spawania oraz inne dane technologiczne dotyczące: spawania, cięcia, odlewania, zgrzewania, trawienia, składu chemicznego, własności, obróbki cieplnej, obróbki plastycznej czy zamienników materiałów spawalniczych.

Program wyposażony jest w dane dotyczące podstawowych informacji o spawalnictwie takie jak:
- ponad 400 gatunków polskich stali z opisem ich własności, składu chemicznego i zamiennikami,
- informacje z zaleceniami do spawania tych stali,
- najczęściej stosowane materiały spawalnicze różnych firm,
- informacje o sprzęcie spawalniczym ze zdjęciami,
- informacje o zakładach produkcyjnych wykonujących usługi spawalnicze

oraz dodatkowo jako nowość:
- moduł do tworzenia Spawalniczych Kart Technologicznych - WPS,
- moduł do obliczeń czasu i ilości materiałów potrzebnych do prac spawalniczych, pozwalający określać potrzebne ilości materiałów spawalniczych i koszty związane ze spawaniem
.

Najprościej korzyści z zastosowania tego programu można pokazać za pomocą prostego przykładu ukazującego tylko niektóre możliwości tego programu:
Oto kilka prostych oznaczeń różnych stali wg. norm różnych krajów: Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe
1. Japonia SS41
2. Niemcy (byłe RFN - Werk.) 1.0566
3. Francja 10CD9.10
4. Niemcy (byłe RFN) X10CrAl24
5. Rosja (byłe ZSSR) 20Ch25N20S2

Prosimy znaleźć składy chemiczne tych stali, ich zamienniki (min. 6), materiały dodatkowe do spawania tych stali dla metod: MAG, MIG, TIG, E, GAZOWO, Łukiem Krytym, Lutowaniu, Klejeniu itd. oraz inne informacje technologiczne o spawaniu, cięciu, obróbce cieplnej, trawieniu, zgrzewaniu oraz koszty spawania 1 mb we wszystkich w/w metodach zapisując informacje w postaci WPS i mierząc równocześnie czas potrzebny na znalezienie informacji i stworzenie dokumentacji dla każdej w/w pozycji.


Nie są to najtrudniejsze przykłady !


Proszę sobie wyobrazić, że wszystkie te w/w informacje otrzymujecie Państwo siedząc w wygodnym krześle w ciągu kilku sekund w przejrzysty i łatwy sposób, zamiast przeszukiwania stosów dokumentów.

Gdyby obliczyć korzyści wynikające ze stosowania tego programu w sposób wymierny wystarczy przeliczyć czas, który pozwala zaoszczędzać KATSPAW w typowej firmie spawalniczej.

Przyjmując, iż średnio do znalezienia informacji dla jednej pozycji z wcześniejszego przykładu wg. tradycyjnych metod potrzebowaliby Państwo ok. 15 min (przy posiadaniu dużej wiedzy i materiałów fachowych) oraz przyjmując, iż takich poszukiwań jedna osoba wykonuje dziennie ok. 10 razy w ciągu jednego dnia to przy dwóch osobach wykonujących te czynności w zakładzie, w ciągu 1 dnia zużywa się na to 300 min = 5 h.
Przyjmując w miesiącu 24 dni pracujące otrzymujemy 120 godzin w miesiącu, a

w ciągu roku 1440 godz. = 180 dni

pracy, które muszą być przeznaczone tylko na szukanie w/w informacji.

Przyjmując średnio, iż obecnie całkowita godzina pracy w/o pracownika kosztuje ok. 30 zł mogą Państwo zaoszczędzić

rocznie 43 200 zł !

Tak wielkie korzyści i oszczędności może dać zastosowanie naszego programu KATSPAW w Państwa firmie. Oczywiście przy większym wykorzystaniu tego programu korzyści z jego stosowania są większe a dodatkowo zyskują Państwo możliwość:
- pozbycia się kilogramów zbędnej makulatury,
- odciążenia pamięci zbędnymi informacjami,
- możliwości uporządkowania informacji technologicznych wewnątrz firmy,
- poprawę komfortu swojej pracy.
oraz narzędzie promocji swojej firmy i produktów wśród innych użytkowników naszego komputerowego poradnika - katalogu KATSPAW.


TechnoCore


  • .
  • Wrocław
  • tel.
  • biuro(at)katspaw.pl